Koncepcja wizualnego stylu klubu piłkarskiego «Dynamo Mińsk»

Branding firmowe
Tożsamość marki
img

Rodzaj czcionki, zastosowany w nagłówkach, nawiązuje do architektury stadionu klubu. W napisach łatwo jest rozpoznać łuki zabytkowej części stadionu. Czcionka jest stabilna i lakoniczna. Znakomicie prezentuje się na nośnikach

Efekt dublowania i przesunięcia konturu dodaje napisom dynamiczności i pełni funkcję łącznika z koncepcją pola energetycznego. Napisy nabywają unikatowych kształtów – z jednej strony o charakterze mocnym i niezniszczalnym, z drugiej zaś – gwałtownym i impulsywnym. Symbolizują pracę zespołu podczas obrony i ofensywy.

img
img
img
img
img
img
img

W nowej identyfikacji rozwija się i nabiera nowych kształtów efekt fali. Powtarzające się fale tworzą ślady ruchów, pozwalające zatrzymać swoją uwagę na ważnych momentach. Efekt ten można bez trudu znaleźć w geometrii i architekturze stadionu. Rozwiązania cyfrowe nie mają pełnego zastosowania w identyfikacji wizualnej korporacji. Przy tym wszystkim jest wyczuwalny ogólny styl niezależnie od zakresu zastosowania.

img
img
img
img

W związku z tym rozwiązania z tego zakresu są oparte przede wszystkim na przejrzystości, spójności i geometrycznej dokładności konstrukcji nośników. Przede wszystkim jest to związane z różnego rodzaju grupą docelową. W cyfryzacji są to kibice, właśnie dlatego jest tam miejsce na emocje, popęd, wyzwania i ryzyko.  

W przypadku nośników firmowych (wizytówki, formularze, koperty) należy zachować pewien poziom solidności i klasy. Na rozwiązaniach poligraficznych robi się szczególny akcent. Wykorzystuje się designerski papier i współczesne metody druku.

img
img

Szczególne miejsce zajmuje typografia. Elementami stylotwórczymi są tu kluczowe hasła i fakty o klubie.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Klient

FC «Dinamo Minsk»

Usługi

Branding firmowe

Tożsamość marki

Data

Grudzień, 2021

Porozmawiajmy o interesach

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Z reguły dzieje się to w ciągu dnia roboczego.

Hey, DAB!

Klikając przycisk, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i zgadzasz się z polityką prywatności